Accessible Page Links



Page Tools

Main page Content

Our Staff

 2019 Staff

PRINCIPAL                                            Jodie Watts
DEPUTY PRINCIPAL                             Amanda Cooper
 
TEACHING STAFF:                                      
PREP E                                    Susie Eberhardt
PREP K                                    Kerry Keim
PREP R                                    Megan Rollins                      
 
YEAR 1SB                               Majella Burrows (M, Tues, Thurs, Fri), Kerry Sheldon (Wed)
YEAR 1U                                Vicki Davidson
YEAR 1VR                              Max Valori (Mon, Tues, Wed, Fri ), Julianne Rzepka (Thurs)
               
YEAR 2G                                 Lynne Gout
YEAR 2H                                 Kathryn Harrison
YEAR 3/2B                             Emma Bateman
                               
                YEAR 3C                                 Andrew Collins
YEAR 3K                                 Alyssa Kimball
               
YEAR 4A                                 Rob Askew
YEAR 4PB                               Fiona Pilgrim (Mon-Tues, Thurs- Fri), Janine Begg (Wed)
 
YEAR 5CR                               Fiona Clark (Mon-Tues, Thurs-Fri), Julianne Rzepka (Wed)
YEAR 5MB                             Jayne Metcalfe (Mon, Tues, Wed), Janine Begg (Thurs, Fri)
YEAR 6/5Q                            Elisabeth Quill      
 
YEAR 6D                                 Amanda Dowsett
                YEAR 6S                                 Cindy Stocks         
 
SPECIALIST STAFF                                Sandra Winzar               Teacher Librarian
 
                                                                Carol Robinson                     STLaN            0.7 (M, T, W(alt), Th)
 
                                                                Dayle Davidson                Spec. Ed. Program  
 
                                                                Mary Crombie          Guidance Officer                 0.3 (M, alt Th)
 
                                                                Kari Lloyd               Literacy Co-ordinator          0.6 (T - Th)
 
                                                                Kerry Forrest                        SEP                          0.6 (M - W)
 
Annie Hughes                       SEP                           0.6 (M-W)
 
Ben Dwyer                            PE                                
 
                                                                Cara Dean                              LOTE                        0.4 (T,W)
 
Melissa Wilcox                     Drama                    0.5 (W,Th, alt F)
 
                                                                Jaime Rolfe                            Music                            0.6 (W-Fri)
 
                                                                Nadine Dinnis                       Strings                          0.33 (T, Th)
 
                                                                Carmen Forgan                     Band                             0.2 (M)
 
                                                                Wendy Turner                      SLP                                0.2 (M)

                                                                Mel Chandler                        PBL                           0.6 (M/T/W)
 
Thomas Marsh                      IT                             Mon / Thurs

Richard Clarke                      IT                              Mon / Thurs

Janelle Bennett                    Numeracy          Mon/Tues/Wed
 
Business Manager                                Joan Wilson
 
ADMINISTRATION                               Helen DeSantis (Mon-Thurs, alt F), Tamara Paterson (Th-Fri)
 
TEACHER AIDES                                    Tamara Paterson(M-W), Michelle Byram, Lisa Parker (M-Th), Kellie Richardson, Kay McGuigan(M-Th), Sarah Bogusz (M-Th), Vicki Smith(M,T,Th,F), Anne Morison(M-Th), Fiona Lowien (M,T,Th,F), Rachel Miller, Amy Ibbotson, Jane Harder (T), Amanda Gillard (T,W,F)
 
SCHOOLS OFFICER                               Stephen Wilson
CHAPLAINCY OFFICER                        Michelle Ting (Tues, Thurs-Fri)
CLEANING STAFF                                 Jenny Black, Lillian Grimme, Liz Ward